Седум повредени во експлозија во Загреб

Во експлозија на непозната направа во хрватската престолнина Загреб ранети се седум лица, а осомничениот е приведе, пренесува Hina повикувајќи се на загрепската полиција.Експлозијата се случила неколку минути по 22 часот на терасата на угостителски локал „Хет трик“ во улицата Башчанске плоче, во квартот Ботинац.Агенцијата додава дека се` уште трае увидот, а името на приведениот не се споменува.Според Канцеларијата за управување со итни ситуации на Загреб, соопштиле дел три лица се потешко повредени и дека медицинска се згрижени. Од канцеларијата додале и дека поради тоа што станува збор за класично кривично дело во кое има приведен осомничен, по завршувањето на истрагата загрепската полиција ќе даде известување.
МакфаксВо експлозија на непозната направа во хрватската престолнина Загреб ранети се седум лица, а осомничениот е приведе, пр

Пронајдете не на следниве мрежи: