Сека го батали ПЕЕЊЕТО?! Еве во што ќе се обиде пејачката, долго размислуваше дали да ја прифати понудата

Пејачката Сека Алексиќ во голема мерка се подготвува за новата ТВ-емисија што наскоро ќе започне на една телевизија, каде што ќе биде водителка.
Оваа емисија се вика „Мајки и снаи“, и е натпревар во кулинарски вештини.
„Сека е целосно посветена на новиот проект. Дење и ноќе, работи на сценариото со своите соработници, ја дизајнира сценографијата. Во шоуто, жените ќе се натпреваруваат со мајките на нивните сопрузи во подготвувањето храна. Алексиќ ќе биде водителка на ова шоу рамо до рамо со познатиот готвач Радомир Раша Влачиќ“, започнува приказната за изворот близок до пејачката.
Тој додава дека Алексиќ не сакала веднаш да ја прифати оваа понуда.
„Долго време размислуваше дали ова е вистинскиот потег за неа, но бидејќи во моментов нема настапи поради коронавирусот и има вишок време, таа реши да ја прифати поканата. Нејзина најголема поддршка е сопругот Вељко, кој е воодушевен од нејзините кулинарски специјалитети “.
Да потсетиме, Сека Алексиќ веќе има искуство во шоу-програми. Пред десет години, таа го сними своето реално шоу наречено „Мојата десна рака“. Пејачката се обиде да најде личен асистент пред камерата.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.