Сека ќе стане злобната штрумфета

Loading...

Фолк пејачката Сека Алексиќ  ќе го позајми својот глас на лошата штрумфета во продолжението на 3D филмот Штрумфови 2. Всушност, Сека ќе биде дел од екипата које ќе го синхронизира ова остварување на српски јазик, и со воодушевување ја прифатила улогата. Во новото продолжение Гаргамел и има фрлено око на Штрумфетата која од плавуша ќе стане црна и овде настапува Сека.

„ Сека е голем обожавател на овој цртан филм уште од детството. Кога беше снимен првиот 3D филм, беше воодушевена. Сега и се пружи шанса и самата да биде дел од екипата на една толку голема приказна“, открива нејзин близок пријател.

Инаку Сека , се појави и на големото платно во продолжението на филмот „Ми нисмо анџели“ . Сепак ова ќе биде прв пат таа да позајми глас на лик од цртан филм.Фолк пејачката Сека Алексиќ  ќе го позајми својот глас на лошата штрумфета во продолжението на 3D филмот Штрумфов

loading...