Секое полнолетно лице во Србија ќе добие 100 евра помош најави Вучиќ

Loading...

Секое полнолетно лице во Србија ќе добие 100 евра помош најави Вучиќ!

„Имаме пари за економијата, но има уште нешто. Размислуваме на секој полнолетен граѓанин на Србија да му доделиме помош од 100 евра. Неважно дали е вработен, невработен, пензионер. Тоа е околу 520 милиони евра“ – кажа во интервју Вучиќ.

Тој во интервјуто рече дека била добра идејата што Србија купувала злато и сега како држава имаат 31 тон во резерва. 

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ ЗА АКТУЕЛНАТА СОСТОЈБА ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА:

Скопјани внимавајте: Повеќе од половина заразени со коронавирус во Македонија се од главниот град

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! клик на сликата 

СЛУШАЈТЕ СИ МУЗИКА ДОДЕКА ЧИТАТЕ ВЕСТИ: 

Радио станици на Пулс24

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...