Секоја жена треба да го знае рецептот за оваа маска: Вашата кожа ќе изгледа 10 години помладо

Loading...

Маските што можете да ги направите дома се најдобри затоа што тие се целосно природни и без никакви адитиви што најчесто ги има во кремовите што ги купувате од аптека. Сè повеќе дерматолози препорачуваат да правите сами сè што се употребува за нега на кожата, а овој совет го применуваат многу познати дами.
Секоја жена треба да го знае рецептот за оваа маска: Вашата кожа ќе изгледа 10 години помладо
Состојките што се потребни за оваа маска се богати со антиоксиданти кои се најефикасни во борбата против слободните радикали, а тие се најголемите непријатели на кожата и доведуваат до стареење и појава на брчки.


Потребни состојки:
грст боровинки
грст малини
грст капини
Начин на подготовка:
Маската е готова кога ќе ги измешате сите состојки и ќе добиете хомогена смеса.
Начин на употреба:
Нанесете ја маската на чисто лице и оставете ја да стои 15 минути, а потоа исплакнете со млака вода.
Се препорачува да ја користите маската двапати неделно.

loading...