Секоја свекрва го бара тоа од снаата: Цеца откри што единствено сака од Богдана само неколку часа по раѓањето на внукот

Loading...

Светлана Цеца Ражнатовиќ не ја симнува насмевката од лицето откако вчера стана баба.
Таа вчеравечер пред српските медиуми откри на кого личи малиот Жељко, но и што и порачала на снаата Богдана.


-Сјајно се чувствува, ми бевте сопатници целото време. Богдана се чувствува одлична и таа и бебето. Многу сум среќна. Просто не можам да ви пренесам како се чувствувам. Ова за мене е ново чувство. Не знам што да ви кажам освен дека целата треперам и дека сум најсреќната личност на светот. Го видов бебето, преслатко е, живо, здраво е што е секако цел на сите што очекуваат деца, вели Цеца.
Таа сепак и порачала и нешто на Богдана од своја душа и срце.
Имено таа од снаата сака големо потомство и многу внучиња.

loading...