Сексуална едукација во живо со Станија

Loading...

Кога е во прашање сексот, секој од нас мисли дека го знае најдобриот рецепт. А кога ќе се сретнат српската старлета, жешка Италијанка и перверзниот инспектор Блажа, идеалните совети за незаборавно уживање се загарантирани.
Зајачицата Станија Добројевиќ и познатиот Блажа, ги угостила новинарката Џована Палмиери, стручнак за љубов и еротика и ги праша за незгодните теми, онака школски.
Разговарајќи во креветот на Џована, интересната тројка одговори на многу дилеми со кои се среќаваме во сексот.
Еве што откри Станија за сексот на несекојдневниот час.
Големината е важна
Според зборовите на Станија, нема добар секс без добар алат.
„Никогаш нема да бидам со момче кое не е “надарено“, затоа што не верувам дека може да ми го пружи задоволството кое го посакувам. Не прифаќам секс без оргазам и затоа не се согласувам на тоа“, истакнува искусната страрлета

Добрата предигра прави чуда
Перверзниот инспектор Блажа тврди дека предиграта е клуч за уживање во сексуалните игри.
„Воведот е многу важен, понекогаш е поважен дури и од самиот чин. Затоа многу се грижам за атмосферата. Сакам да биде романтично, да се грижам за поубавата половина. Тоа има своја моќ и лесно води кон целосно уживање“, открива Блажа
Не глумете оргазам
Веројатно одамна сфативте дека глумењето на оргазам е пат до пропаст на сексуалниот живот. Затоа таа идеја веднаш избркајте ја од вашата спална соба.
„Никогаш не глумам оргазам, бидејќи така би го уништила своето уживање. Или го има, или го нема. Заборавете на компромисите, тоа им го советувам на сите девојки“, вели Станија
Не е се во сексот
…има нешто и во валкањето по кревет. Да, да уживањето е во галењето и гушкањето во кревет. Блажа открива дека таквата спонтаност и духовитост создаваат интимност која е пресудна за идеален секс.
Ништо без љубов
И додека за сексот зборуваме на сите страни, понекогаш забораваме за љубовта.
„Најубавиот секс е кога е со саканата личност. Затоа им советувам на сите девојки да немаат односи без љубов, затоа што така никогаш нема да бидат среќни“, вели Станија.
Затоа заборавете на заблудите за техниките, големината и позите. Тајните на успешниот секс се кријат во хемијата и чувствата кои не носат на седмо небо. Опуштете се и незаборавното водење љубов ќе ви биде дел од секојдневниот живот.
Извор: mondoКога е во прашање сексот, секој од нас мисли дека го знае најдобриот рецепт. А кога ќе се сретнат српската старлета, жешка Италијанка и перверзниот

loading...