Семејството на Боки 13 функционираше како класично македонско семејство?

На денешното рочиште за „Рекет“ сведочеше Мери Дика Ѓеоргиевска, која рече дека со Бојан Јовановски се во кумовски односи. Дика објасни дека е блиска со мајката на Бојан со која се пријателки од деца.
Обвинителката Смаќоска го праша сведокот за тоа што работел Бојан по враќањето од Белград. Таа објасни дека работел на проекти за ранливи категории. Дика потврди дека била и во станот на Бојан во Орман.
Судијата ја праша како живеело семејството Јовановски и дека рече дека тоа било класично македонско семејство.
Сестрата на Дика била потпретседателка на „Меѓународниот сојуз“. Таа рече дека иако била на основањето не знае многу за работата на Сојузот. Јовановски бараше да потврди за блискиот однос што го имаат со неговото семејство и оти покрај заедничкото патување имале и други патувања на што таа одговори потврдно.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.