Семејството не може да си дојде при себе: Фризерот на Цеца ја заразил неа и Вељко со коронавирус!

Loading...

Цеца Ражнатовиќ е позитивна на корона, пишува Телеграф. Наводно пејачката прво направила серолошки тест кој покажал дека е негативна, но направила и ПЦР тест кој се прави така што се земаат брисеви од грло и нос.
Токму тој резултат покажал дека сепак е позитивна на корона вирус.
Цеца на тестирање не заминала затоа што има симптоми, туку затоа што на мекиците по повод раѓањето на нејзиниот внук Жељко дошол пријател кој бил заразен.
Според медиумите во соседството и нејзиниот син е позитивен на коронавирус.
За потсетување тие минатата недела организираа мекици по повод раѓањето на новиот член во семејството каде во нивниот дом присуствуваше речиси целата естрада.

loading...