Семејството Ражнатовиќ пристигна на гробиштата: Ова е најтажниот ден во нивните животи

Денеска се навршуваат 19 години од смртта на сопругот на Цеца, Жељко Ражнатовиќ Аркан кој беше убиен.
Точно пред 19 години беше убиен командантот на доброволната гарда, а на денешниот помен беа присутни неговата сопруга и деца.


Освен Цеца, Анастасија и Вељко беа присутни и сестрана на пејачката, Лидија, свршеницата на Вељко, Богдана Родиќ, мајката и таткото на Цеца, најблиските пријатели како и припадници на некогашната српска доброволна гарда.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.