СЕНЗАЦИОНАЛНО: Од семејна куќа украдени скоро 1 милион евра во кеш

Loading...

СЕНЗАЦИОНАЛНО: Од семејна куќа украдени скоро 1 милион евра во кеш

Сторителот влегол во куќата и одзел три кеси со 800.000 евра, 60.000 американски долари, 50.000 швајцарски франци и 1 милион денари. Случајот вчера во 22:10 часот во СВР Скопје го пријавил Ш.И. (58) од Скопје во чија сопственост е куќата каде била извршена кражбата.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...