Сергеј Трифуновиќ нападнат денеска во Белград

Loading...

Сергеј Трифуновиќ нападнат денеска во Белград

Нападот се случил во центарот на градот, на познатата Кнез Михајлова улица. Всушност се работи за два напада денеска. Полицијата реагирала и приведени се напаѓачите. Во тоа време Трифуновиќ и неговите поддржувачи собирале потписи за поддршка за изборите.

Тој смета дека ова е поради опозициските напади дека ги предале во намерата да има бојкот.

Актерот најавува дека ќе поднесе приватни кривични пријави. Напаѓачите го обвинувале дека е соработник на Вучиќ.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...