Се влошува работата со КОРОНАВИРУСОТ во Русија, вчера најголем број на мртви до сега

Loading...

Се влошува работата со КОРОНАВИРУСОТ во Русија, вчера најголем број на мртви до сега

Само за 24 часа починале 232, што претставува најголем број од почетокот на пандемијата на КОРОНА ВИРУСОТ. Вкупната бројка на починати сега е над 4300. И дополнителни 2300 се во критична состојба.

Агенцијата Спутник пренесе дека за време на изминатите денови 76 луѓе починале во Москва, 50 во Дагестан, 20 во Подмосковље и 11 во Санкт Петербург.

Вчера бројот на заболени од КОРОНА во Русија се зголеми за 8.572, на вкупно 387.623.

Со тие бројки Русија сега се наоѓа на трето место по бројот на регистрирани случаи од луѓе заразени со КОРОНА ВИРУСОТ.

Прочитајте уште и:

Твитер сокри твит на Трамп, кој веднаш возврати и тргна во решителна акција

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...