Се влошува состојбата со КОРОНА во Црна Гора

Loading...

Се влошува состојбата со КОРОНА во Црна Гора

Нови 188 заразени само во последните 24 часа.

Во последните 24 часа во Црна Гора се регистрирани 188 случај на коронавирус и еден смртен случај. Направени се тестови на 757 лица. Оздравеле 103 пациенти.

Вкупниот број на смртни случаи поврзани со КОРОНА од почетокот на епидемијата изнесува 121.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...