Се воведува вонредна состојба во Врање поради КОРОНА ВИРУСОТ, состојбата е влошена драматично

Loading...

Се воведува вонредна состојба во Врање поради КОРОНА ВИРУСОТ, состојбата е влошена драматично

Кризниот штаб одлучи во Врање да се воведе вонредна состојба поради зголемиот број на новоинфицирани лица со коронавирусот.

Центарот за јавно здравје во Врање ја оцени состојбата во градот како тешка и нестабилна, по што е донесена одлука за воведување на вонредна состојба.

Ќе бидат засилени мерките од локалната самоуправа, и едновремено ќе се применат и денешните кои ги препорача централниот државен кризен штаб од Белград.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...