СЕ ГУШАМ, НО ТРПАМ Цеца шокираше со изјавата дека сака да се исели од Белград, а еве каде планира да замине!

Loading...

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ призна дека со задоволство би ги спакувала куферите и би се вратила да живее на село.
Пејачката која е со потекло од Житораже вели дека и се смачило од Белград каде живее 32 години.
-Сакам да се вратам на село, но обврските не ми дозволуваат, се гушам од смогот во Белград, но трпам, вели Цеца и додава дека нејзиниот син Вељко го сака селскиот живот, па затоа решил да живее на село во Тител.
Таа додава дека тој уште како дете го сакал селото, бидејќи таква средина му влевала мир и затоа изгради свое царство далеку од градот.
-За разлика од Вељко, на Анастасија и одговара градот, работи на некој нови песни, а истото го правам и јас, па очекувам наскоро да започнам да снимам, вели Цеца.

loading...
Loading...