СЕ ЗА ДА ЈА ЗАБОРАВИ ЏЕЈ ЛО Алекс контактираше ТВ-водителка која е во брак

Loading...

Водителката раскажа сè, а тој е полн со комплименти
Додека пејачката и актерка Џенифер Лопез ужива во старо-новата романса со Бен Афлек, нејзиниот поранешен свршеник, поранешниот бејзбол играч Алекс Родригез пробува сè за да ја заборави. ‘А-Род е шокиран што Џеј Ло се продолжи понатаму. Тој навистина мислеше дека ќе успејат и повторно ќе се поврзат. Ѝ се обрати на Џеј Ло обидувајќи се да се сретне со неа, а таа беше многу кратка во донесувањето на одлуката. Таа не е заинтересирана и за неа е готово. Алекс е тажен поради повторната средба на Џенифер и Бен, до тој степен што и даде до знаење дека е вознемирен’, изјави извор близок до овој љубовен триаголник за споменатите медиуми. За да ја заборави драмата, тој ја контактираше австралиската водителка Белинда Расел.
Според водителката на австралиската телевизија, кој работи за Today Extra, која е исто така популарна и на TikTok, бејзбол sвездата се лизнала во нејзиниот Д.М. на Инстаграм за да ја пофали содржината на водителката. Таа ја сподели слатката порака со нејзиниот ко-водител Ричард Вилкинс за време на снимањето на шоуто овој петок. ‘Се разбудив утрово и во барањата на Инстаграм видов дека Алекс ми испратил порака. Алекс Родригез, поранешниот свршеник на Џенифер Лопез, објасни и сподели што и напишал: „Супер профил“. Според нејзиното гледиште, тоа била само порака на поддршка, додека социјалните мрежи зборуваат за тоа како Алекс е полн со комплименти за водителката.
Белинда на крајот од приказната рече дека верува дека ова не е додворување, туку едноставна порака. ‘Мислам дека тој едноставно ги сака моите видеа. Па, јас сум во среќен брак“, рече таа со насмевка.
За разлика од А-Род, Џенифер живее вистинска бајка. Седумнаесет години по крајот на свршувачката, се чини дека тие и дадоа нова шанса на љубовта. Откако се појавија одделно на концертот VAX LIVE во Лос Анџелес во неделата, 2 мај, тие летаа заедно во клубот Јелоустоун – приватен станбен клуб, скијачко и голф одморалиште, сместен во округот Медисон, каде уживаа околу една недела заедно.
Лопез и Афлек неодамна беа забележани заедно во автомобил во близина на домот на актерот, а ексклузивните фотографии ги објави Дејли меил. Неодамна, Афлек зборуваше и за личноста на Џенифер. „Мислев дека имам добра работна етика. Но, бев потполно понижен и воодушевен од она што таа го правеше ден за ден, сериозноста со која работеше, тивкиот и посветен начин за постигнување на нејзините цели. До денес, остана најупорната личност на која сум наишол во овој бизнис“, рече Бен. Неговите изјави беа објавени во време кога сè уште не се знаеше со сигурност што ќе се случи со врската на Лопез и Родригез, но се чини дека Џенифер брзо го заборави својот поранешен свршеник и се врати кај Бен.

loading...