Се зголеми бројот на заразени во Русија од КОРОНАВИРУСОТ

Loading...

Се зголеми бројот на заразени во Русија

Нови 163 лица се заразени со КОРОНА ВИРУС, со што бројот на пациентите е зголемен на 658. Путин попладнево се обрати до нацијата по повод пандемијата на коронавирус.

Путин денеска го одложи референдумот за уставните измени што ќе му овозможат да остане на власт во услови на влошување на состојбата со пандемијата на коронавирус. Исто така следната недела ја прогласи за неработна во напор да се сузбие ширењето.

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!!

Па потоа прочитајте уште и ова:

Нов смртен случај од КОРОНА во Македонија. Сега бројката изнесува 3

ИТНО: Нови рестрикции на движењето од Владата

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...