Се манипулира со патриотските чувства на членството на ВМРО-ДПМНЕ: Се вршат притисоци врз советници кои размислуваат различно!

Во денешната епизода на Тешки муабети специјална гостинка е советничката која ја напушти коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Градот Скопје, Ирена Попова, односно Ирена Витина, која објасни зошто ја … Продолжи со читање Се манипулира со патриотските чувства на членството на ВМРО-ДПМНЕ: Се вршат притисоци врз советници кои размислуваат различно!