Се огласи амбасадорката на Украина во Скопје

Се огласи амбасадорката на Украина во Скопје. До нашата редакција беше испратено видео од денешните напади ширум Украина. Како и нејзиниот твит.

Денес русиja повторно изврши терористички акт против мирното цивилно население на Украина.

Ви испраќаме видео од денешниот напад од страна на државата-терорист врз мирните градови на Украина

#RussiaIsATerroristState

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.