Се огласи Димче Арсовски, не бил сега во Монте Карло, порано бил, кај роднини👇

Се огласи Димче Арсовски, не бил сега во Монте Карло, порано бил, кај роднини.

Откако беше прозван за политичко лицемерие денеска Димче Арсовски, на својот Фејсбук профил ДИМСА АРСОВСКИ појасни што правел во Монте Карло:

Додека наводно се загрижени за економскиот стандард на граѓаните, високи функционери на оваа партија летуваат на луксузни локации.
Портпаролот Димче Арсовски кој на прес конференции глуми загрижен за економската состојба, својот летен одмор го минува во Монте Карло.
Јавно објавени фотографии покажуваат дека тој заедно со сопругата се на плажата Ники во Монте Карло, монденско место на кое летува светскиот џет – сет.
Колку е скапо ова задоволство на Арсовски покажува и менито во ресторанот на плажата, каде една порција оброк достигнува и до 98 евра.

Бев на приватно патување со семејството на гости кај најблиски роднини од потесното семејство на мојата сопруга – напиша Димче на својот профил.

Повеќе на темава прочитајте погоре на линкот: ⬆⬆⬆⬆
Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.