СЕ ОГЛАСИ МИСИЦАТА ПО УБИСТВОТО НА ВЛАОВИЌ! Се гуши во солзи: „Ми недостигаш…“

Драгана Баниќ, девојката на убиениот член на „Скалјарскиот клан“ Горан Влаовиќ (38), првпат проговори по ликвидацијата на нејзиното момче во Паг, Хрватска.

СЕ ОГЛАСИ МИСИЦАТА ПО УБИСТВОТО НА ВЛАОВИЌ! Се гуши во солзи: „Ми недостигаш…“

“Ми недостигаш. Да ме гушнеш, да ме насмееш, да ме бакнуваш. Засекогаш ќе бидеш во моето срце. Никогаш нема да те заборавам, те сакам”, напиша на својот профил српската мисица Драгана Баниќ.

Во моментот на ликвидацијата Влаовиќ бил на одмор со својата девојка модел Драгана Баниќ, пренесува СРПСКИ Курир.

“Дојдовме на одмор на островот Паг. Не знам што точно се случи. Не го видов тој момент, но бев со него во итната медицинска помош. Страшно е за мене. Се чувствувам многу лошо”, Баниќева , која била со убиениот Горан во врска две и пол години.

Моделот не можеше многу да зборува поради шок.

„Сето тоа е вистина. Многу сум лошо, не сум добро, многу сум лошо, сфатете ме“, се гушела во солзи несреќната девојка која практично била сведок на смртта на своето момче.

Со ПУЛС24 секогаш прочитај повеќе ⬆⬆⬆

Влаовиќ, бил убиен пред дискотеката околу 6 часот наутро, кога убиецот му пришол одзади и му пукал во главата. Србинот со пригушувачки пиштол му пукал во вратот, а Влаовиќ штом паднал на земја побегнал. Тој беше уапсен набргу по убиството.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.