Се одзема службениот компјутер на Јанева од СЈО

Loading...

Повеќе од час и половина, специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и полициските службеници кои ја спроведоа, се во СЈО.
Откако претходно, припадници на полицијата извршија претрес во домот на Јанева во Скопје, се упатија кој Специјалното јавно обвинителство.
-Се одзема службениот компјутер на Јанева од СЈО, информираше основниот јавен обвинител за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска, која денеска побара 30- дневен притвор за Јанева.
По ова ќе следи понатамошна судска постапка.

loading...