Се одржува 16-та седница на Советот за безбедност кај Пендаровски

Во Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија се одржува 16-та седница на Советот за безбедност. На дневен ред на седницата е модифицираниот предлог на француското претседателство со ЕУ за почеток на пристапните преговори на Република Северна Македонија со Европската Унија. 

16-та седница на Советот за безбедност кај Пендаровски

Видео-материјал: https://youtu.be/148GuRcDllk

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.