СЕ ОТВАРААТ КИНАТА, ТЕАТРИТЕ, ОПЕРАТА И БАЛЕТОТ

Loading...

СЕ ОТВАРААТ КИНАТА, ТЕАТРИТЕ, ОПЕРАТА И БАЛЕТОТ

За сите ќе има посебен протокол. Владата донесе одлука.

„На предлог на Комисијата за заразни болести денеска Владата ги усвои и Протоколот за работа на природните лекувалишта за услови на здравствена криза, како и Протоколот за работа на едукативните центри, музички училишта и центри/училишта за странски јазици во услови на појава на болеста“, соопштија од владата, после денешната седница.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...