Се отвораат основните училишта и градинките во Грција од 1 јуни

Loading...

Се отвораат основните училишта и градинките во Грција од 1 јуни

Комисијата на епидемиолози формирана за справување со вонредни состојби во јавното здравје, даде препорака од следниот понеделник, на 1 јуни 2020 година да се отворат основните училишта и градинките во Грција. Ова го соопшти на прес конференција портпаролот на грчката Влада Пецас.

Деталите како ќе биде спроведена оваа операција сеуште не се познати и се очекува на проширена конференција утре да бидат соопштени.

Претходно објавивме дека во Црна Гора веќе нема случаи на КОРОНА ВИРУСОТ:

Грна Гора го победи КОРОНА ВИРУСОТ

Исто така и Хрватска се подготвува да ги отвори и плажите и сезоната:

Хрватска од идната недела ја отвора летната туристичка сезона

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...