Се пие на празен стомак и ги топи масните наслаги: Овој моќен детокс напиток прави чуда за вашата линија

Loading...

Комбинацијата на овие состојки го прави напитокот толку моќен што ќе ги истопи сите масни наслаги кои ги имате.
Се пие секое утро на празен стомак, а по потреба, доколку почувствувате глад, можете да го консумирате и помеѓу оброците.
Потребни состојки:
– неколку парчиња ананас
– неколку листови свежо нане
– 1 лимон
– парче свеж ѓумбир
– 1 лажичка мед


Начин на подготовка:
Ставете го ананасот и ѓумбирот во блендер и измиксирајте. Исцедете го лимонот, додајте го исечканото нане и засладете со лажичка мед.
Овој напиток за многу кратко ќе започне процес на детоксикација, исфрлање на вишокот течности и согорување на масните наслаги.
Ѓумбирот ја зголемува телесната температура и на тој начин ги согорува мастите. Медот има подеднакво дејство на загревање.
Лимонот и нането ја подобруваат брзината на варење и согоруваат повеќе калории.
Ананасот е пресудна состојка на овој напиток бидејќи го содржи ензимот бромелаин кој поволно делува на слабеењето и има антивоспалително дејство, со што ја намалува надуеноста на стомакот. Фруктозата во неговиот состав ја намалува желбата за слатки, а со самото тоа ќе го намалите и внесот на калории во текот на денот.

loading...