Се повреди македонскиот репрезентативец Бојан Миовски

Македонскиот фудбалски репрезентативец и член на Абердин, Бојан Миовски има тешка повреда заработена синоќа на натпреварот со Сент Мирен во 37.коло од првенството на Шкотска.

Се играше 31.минута кога врз Миовски грубо стартуваше Тјери Смол кој по прегледување на ВАР доби црвен картон.

Се повреди македонскиот репрезентативец Бојан Миовски

Подетално за повредата на Миовски ќе се знае во текот на денот, но сигурно е дека за закрепнувањето на левиот скочен зглоб ќе треба подолго време.
Инаку, Абердин го доби натпреварот со 3:0 и се зацврсти на 3. место во поредокот

Пронајдете не на следниве мрежи: