Се појавија во ист фустан во исти ден – на која подобро и стои, на Лепа Брена или Гоца Тржан? 

Пејачките Гоца Тржан и Лепа Брена денеска се појавија на два различни настани, облечени во идентични фустани.

Имено, Брена на свадбата на синот Сузана Јовановиќ пристигнала во бел фустан со црни пруги, а Гоца на друго место се појавила во истиот фустан.
Гоца во истиот фустан пристигнала на промоцијата на новиот албум на Сека Алексиќ „Кино“, каде зборувала за нивното пријателство.


Сепак, овој детаљ не остана незабележан, па многумина ја коментираа случајноста што пејачките се облечени идентично.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.