Се појави снимка која наводно е на Вилма Русковска во која таа коментира како заборавила притвореник… 👇

Скандалозна аудио снимка објавена на социјалните мрежи. На снимката се слуша гласот на шефицата на одделението за гонење на организиран криминал Вилма Русковска како изјава дека намерно „заборавила“ притвореник два месеци во притвор.

Во коментар за Алсат, содржината на записот ја искоментира и шефицата на Обвинителството за организиран криминал.

„Нема шанса некој да биде „заборавен“ во притвор, затоа постојат заштитни механизми. Ако сум рекла „заборавен“, тоа е фигуративно кажано“, рече Вилма Русковска – обвинителка.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.