Се разбуди убедена дека го уби сопругот: Откако во собата одекнуваа врисоци, следеше шокантно сознание – за сè е крива оваа болест

Исповедта на жената за тоа како го убила сопругот никого не оставила рамнодушен. Не се знае дали станува збор за пошокантна приказна или за откривање на позадината на целата ситуација. На Шерон Мартин (54) и’ се сврте животот кога едно утро се разбудила на местото на злосторството.Сè се случи во јули 2021 година. Според неа, видела крв низ целата спална соба, како и пиштол за кој верувала дека го употребила за да го убие својот сопруг Крис.Меѓутоа, во реалноста ништо од тоа всушност не се случи. Крис цврсто спиеше покрај неа. Ненадејно го разбудиле силните крици на неговата сопруга која верувала дека таа е убиецот и не сфатила дека нејзиниот партнер е добро и спие до неа во кревет. Крис бил збунет од тоа што се случува, особено кога ја видел жената како целосно вознемирена седи на работ од креветот.Меѓутоа, кога работите се смириле, тие дошле до разумно објаснување за целата ситуација.Откриен е изворот на овој кошмарен проблемВеднаш била пренесена во болницата Саутмед во Бристол, каде и’ било кажано дека има течност и циста на мозокот. На крајот, изворот на проблемот беше откриен дека е титаниумски имплант што г-ѓа Мартин го имала неколку години претходно како дел од клиничкото испитување за лекување на нејзината Паркинсонова болест. Околу 153.000 луѓе во Велика Британија имаат Паркинсонова болест, невродегенеративна состојба која предизвикува болка, тремор и тешкотии при движењето.

Пронајдете не на следниве мрежи: