Се разведе и со четвртата жена! Маленко со интересен рекорд

Loading...

Се разведе и со четвртата жена! Маленко со интересен рекорд. Истовремено тој е и дедо. Едно од неговите деца веќе има свое дете…

Александар Маленко се разведе по четврти пат. Тој на утринската емисија на Алфа најави дека веќе некое време не живее заедно со сопругата Фани со која има два сина.

Маленко зад себе има четири брака и пет деца.

Прва негова сопруга беше водителката Сузана Турунџиева, со која ја има ќерката Лора, од која доби и внук. Беше во брак и актерката Јелена Жугиќ со која го има синот Ахил. Третата сопруга на Маленко беше шест години постарата Русинка, Татјана Михалова Фјодорава со која исто така има син.

ПРОЧИТАЈТЕ УШТЕ И:

Џими Мицевски се огласи на Фејсбук!

Исчезна докторката која меѓу првите јави за ширење на вирус сличен на КОРОНА

СЛУШАЈТЕ СИ МУЗИКА ДОДЕКА ЧИТАТЕ ВЕСТИ: 

Радио станици на Пулс24

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...