Се тетовирала додека била бремена: Направи кобна грешка

Луиса Фернанд од Колумбија се разболела откако нејзината нова тетоважа се инфицирала. Докторите ѝ рекле дека никогаш повеќе нема да може да оди, бидејќи инфекцијата се проширила на нејзиниот ‘рбетен мозок.
„Морав да поминам низ операцијата која бараше од мене да се извади некаква заразна течност. Пиев многу лекови. Имав спонтан абортус и го загубив синот кој го носев“, рекла Луиса.

После тоа, несреќната девојка морала да почне со нова терапија, да се избори со депресијата, поради загубата на бебето.
Таа на социјалните мрежи често зборува за нејзиното искуство, со цел да ги предупреди другите од опасноста од тетовирањето.


Пред една година, само една мала тетоважа ме донесе до оваа состојба – да не можам да застанам на своите нозе“, рекла таа.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.