Се уверил дека ја нашол љубовта на својот живот, а потоа открил дека е МАЖЕНА ЗА ДРУГИ ПЕТ МАЖИ: Ден пред свадбата добил морничава порака

Шкотски возач на автобус остана уништен откако откри дека неговата сопруга има таен двоен живот.Питер Најт (63) се ожени со 43-годишната Лиза Џејн Дејвис минатиот јуни. Имено, младоженецот паднал на лажни тврдења дека Лиза е успешна докторка, пишува The Sun.Петар дознал дека неговиот брак е лажен, дека неговата сопруга не е докторка и дека претходно била осудена за бигамија. Таа веќе била во брак со уште пет мажи.Мајката на пет деца Лиза – позната на Питер како Алис – се омажи за друг маж на свадбена церемонија на Бали – неколку дена откако таа и Питер се запознаа – во септември 2022 година.На денот на венчавката, Питер добил белешка од семејството на петтиот сопруг на Лиза во која го предупредувале за мрачното минато на Лиза. Без разлика на предупредувањето, тој продолжи со церемонијата.Тој рече: „Јас ѝ верував, сакав да и верувам, верував во неа дури и кога ме предупредија дека ме изневерува, а потоа дознав дека е измамничка“.Петар откри како бил вовлечен во хорор мрежа од лаги. Тој додаде: „Алиса наиде на мене на интернет страница за запознавање и јас бев поласкан. Јас бев пензиониран возач на автобус, таа беше 20 години помлада од мене и докторка работеше на интензивна нега во болницата Алстер. Мислев дека е неверојатна. Полицијата сега ја истражува Дејвис поради нејзиниот начин на живот.

Пронајдете не на следниве мрежи: