Се урна хеликоптер на Бахамите, загина американски милијардер и уште 6 лица

Седум Американци загинаа откако хеликоптер се урна што летал од островот Биг Гранд Кеј на Бахамите до Форт Лодердејл во Флорида, соопшти полицијата на Бахамите.
Меѓу жртвите се Крис Клајн, милијардер и рударски претприемач од Западна Вирџинија, објави весникот „Реџистер Хералд“ од Беркли, кој се повикува на гувернерот Џим Џастис.


Полицијата соопшти дека хеликоптерот исчезнал кратко време откако полетал од островот, а властите и локалните жители го пронајдоа местото на несреќата околу три милји од Гранд Кеј.
Полицијата ги идентификуваше жртвите – четири жени и тројца мажи.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.