СЗО: Македонија на црна листа на земјите во кои забрзано се шири корона

Loading...

СЗО: Македонија на црна листа на земјите во кои забрзано се шири корона

Списокот на СЗО на ризични држави ги вклучува Албанија, Ерменија, Азербејџан, Босна и Херцеговина, Казахстан, Киргистан, Косово,  Македонија, Молдавија, Шведска и Украина.

„Забрзаниот пренос“ доколку се остави без сериозна контрола, може да ги стави здравствените системи во Европа на раб, рече директорот на СЗО за Европа, д-р Ханс Клуж.

Прочитајте уште и за лекот кој можеби е решение за КОРОНА ВИРУСОТ:

,,Ремдесивир” препорачан од Европската агенција за лекови за лекување на коронавирусот

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...