СЗО тестира 5 лекови за коронавирусот

Светската здравствена организација (СЗО) тестира пет лекови за коронавирусот, изјави портпаролот Тарик Јашаревиќ во интервју за Радио Слободна Европа (РСЕ). -Уште во февруари собравме повеќе од 400 водечки светски научници … Продолжи со читање СЗО тестира 5 лекови за коронавирусот