Силен земјотрес регистриран во Тирана

Силен земјотрес предмалку е регистриран во Тирана, со јачина од 4,7 степени по Рихтер.
Епицентарот бил во Вора, а потресот е почуствуван и во другите градови, Драч, Лужа и Фуш Круја. Нема информации за тоа дали се почувствувал и кај нас во Македонија.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.