Силна експлозија во центарот на Белград

Во центарот на Белград утринава околу 2 часот е фрлена експлозивна направа на угостителски објект, јавуваат српските медиуми.
Според нивните извештаи, повредени лица нема во експлозијата која ја предизвикал непознат маж откако кон ресторанот ја фрлил бомбата.
Направена била значителна материјална штета на локалот кој во моментот не работел, а полицијата е излезена на лице место и врши увид.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.