Силниот земјотрес ја стресе и Турција: Во Измир срушени згради, луѓето панично бегаат

Loading...

Силниот земјотрес кој денеска ја стресе Грција ја потресе и Турција, особено го почувствуваа жителите на градот Измир каде има и срушено згради.
Епицентарот бил во близина на турското крајбрежје, но земјотресот беше почувствуван речиси во сите делови на Грција.

loading...