Силното невреме кое направи хаос во Србија за еден час доаѓа кон Македонија (ВИДЕО)

По налетот во Босна и Хрватска, невреме со град, обилни врнежи, ветер и грмотевици ја зафати и Србија. За помалку од еден час наврнале 30 литри дожд на метар квадратен, информира Војводина Метео. Нивите се бели, а колкава е штетата не се знае.
И денес се очекува вакво време, а невремето доаѓа и во Македонија каде дождот со денови не престана.

 

 

Loading...