Силно невреме денес ја зафати Хрватска

Loading...

Невреме со пороен дожд, силен ветер и грмежи, денеска ги зафати централните делови на Далмација. Во одделни подрачја наврнеле и до 30 литри дожд на метар квадратен, што предизвикало поплави по улиците, објавија хрватските медиуми. Реонот е зафатен од силно Југо, кое според најавите на метеоролозите, до крајот на денот ќе се засили.

loading...