Силувано 14-годишно девојче

Loading...
Вчера во 15.00 часот, 46-годишна жена од село од општина Липково, во полиција пријавила дека била извршена обљуба врз нејзината 14-годишна ќерка.
“По преземени мерки утврдено е дека обљубата ја извршил Т.Ф., вонбрачен сопруг на мајката, соопшти  МВР.
Се преземаат мерки за расчистување на настанот.
loading...