Синди Крафорд го шири недвижното царство. Мајами е на ред

САД– Супермоделот Синди Крафорд и бизнисменот Ранде Гербер тивко ја завршија својата 2020 година со нов недвижен имот: на крајбрежјето во ексклузивна област на плажата Мајами. Модерната вила од 3.803 квадратни метри ги чинеше 9,625 милиони долари. Има пет спални, четири и пол бањи со директен поглед на вода и непречен поглед на заливот.


Како додаток на архитектонската привлечност на куќата , се и нејзините коси тавани од дрвени летви, топли подови од керамички плочки и изложени ѕидови од тули. Главните простори за живеење имаат високи тавани и цел ѕид од стаклени лизгачи кои се отвораат кон простран двор, двор и базен со поглед кон заливот, совршен за забава на затворено и надвор.


Крафорд и Гербер ќе имаат многу соседи од А-листа за да ги поканат на забави . Супермоделот Карли Клос и Џош Кушнер неодамна купија имот вреден 23,5 милиони долари, со осум спални, веднаш по патот. (Братот на Кушнер, Џаред, со сопругата Иванка Трамп, поседува недвижен имот на само неколку минути во екстра луксузен остров Индијан Крик, поинаку познат како „Бункерот на милијардерите“.) Меѓу другите славни соседи се основачот на Тори Бурч Крис Бурч и милијардерот Бери Стернлихт.
Крафорд и Гербер се најдоа на насловните страници во пролетта 2020 година, откако му дозволија на купувачот да се повлече од договорот вреден 6,5 милиони долари за нивниот дом во Малибу, кога лицето се предомислило поради пандемијата Ковид-19. Во тоа време, ТМЗ објави дека двојката дури и го вратил депозитот. Во моментов, покрај домот во Малибу, двојката ја задржува и езерската куќа пред Торонто и замокот на Беверли Хилс што го купија од фронтменот на OneRepublic, Рајан Тедер во 2017 година.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.