Синот на Тина Тарнер пронајден мртов, пејачката втор пат губи свое дете!

Синот на Тина Тарнер, Рони, е пронајден мртов во својот дом во Лос Анџелес. Тој имаше 62 години.

Соседите се обиделе да го реанимираат, но безуспешно.

Синот на Тина Тарнер пронајден мртов, пејачката втор пат губи свое дете!

Причината за смртта не е објавена, но се знае дека Рони претходно се борел со ракот.

Тина Тарнер се уште не се изјаснила за неговата смрт.

Да потсетиме дека најстариот син на Тина, Крег се самоуби во јули 2018. Таа го роди Крег кога имаше 18 години, откако забремени со саксофонистот Рејмонд Хил.

Крег работел како агент и се самоубил во својот дом во јули 2018. Имал 59 години.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.