Синхронизиран оргазам

Loading...

Нему му требаат 3 минути, а вас 15 за да доживеете оргазам. Се разбира,не буквално, но сепак е тешко да се синхронизира тајмингот.
-За време на секс, кога гледате дека оргазмот доаѓа, а е прерано, згрчите ги мускулите и на овој начин ќе ги забавите работите долу.
-Одвојте време за предигра, без разлика дали се работи за романтика или орален секс. Клучно е двајцата да бидете подеднакво возбудени
-Клучот на синхронизираниот оргазам е да ја имате контролата, па обидете се со каубојската (вие одозгора), ќе командувате со движењата и позициите, а и ќе го имате и изразот на неговото лице пред вас.
-Контролирајте го дишењето, длабоко вдишувајте при секое бавно движење. Ако дишењето ви стане хармонично, ќе ви станат и телата.
-Легнете двајцата на грб со главите на спротивни страни со колената подигнати и испреплетени со неговите или кучешката поза така што тој ќе може да ви го стимулира клиторисот.
-Додека водите љубов прашајте се до каде сте и направете што е потребно за да се доведете на исто ниво и користете ги карличните мускули.
-Кога двајцата ќе врескате, длабоко вдишете, дозволете му на оргазмот да преземе и полека издишувајте.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Нему му требаат 3 минути, а вас 15 за да доживеете оргазам. Се разбира,не буквално, но сепак е тешко

loading...