Сирењето и кашкавалот нема да се ронат со еден трик

Сирењето и кашкавалот се незаменлив дел од оброците, а има само еден проблем, тоа што некои видови се лепат при сечењето.
Секој пат пред сечење испрскајте го ножот со малку масло.
Така нема да имате проблем.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.