Сируп од пиво ја лечи кашлицата за 1 ден! Потребна ви само уште оваа состојка

Со помош на овој рецепт ќе се решите од кашлицата за само 24 часа, тврдат оние кои го пробале.

Сируп од пиво ја лечи кашлицата за 1 ден! Потребна ви само уште оваа состојка

Состојки: 150 гр шеќер, 1/2 л пиво

Начин на подготовка:

Во сад на тивок оган растопете шеќер додека не се претвори во карамел. Тргнете од оган и додајте пиво.

Вратете го сирупот на шпорет и мешајте додека сè не се поврзе. Гответе 15-20 минути додека сирупот не добие густина на мед. Тргнете од оган и ставете го во стаклен сад.

Упатство за употреба: Земајте по една лажица сируп дневно. Напомена: Доколку имате сува кашлица, во сирупот додајте лажичка суво нане.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.