Сите ги фрламе семките од лубеница, а тие многу помагаат

Сите ги фрламе семките од лубеница, а тие многу помагаат.
Намалуваат надуеност со влакната кои ги имаат во себе.
Содржат доста калиум и намалуваат отоци.


Ја подмладуваат кожата и делуваат на штетното Ув зрачење.
Го јакнат имунитетот, имаат и магнезиум и цинк.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.