Сите го сакаат: Овој тепих е толку популарен што има свој Инстаграм профил

Црно-белиот тепих со украсни мотиви од северот на Африка е новото омилено парче на вљубениците во ентериерот.
Станува збор за ефектен тепих од француски бренд, познат по тренди парчињата кои се со достапни прифатливи цени.


Интересниот тепих со мотиви од народот Бербери кои го населуваат сахарското подрајче на северна Африка изнесува 99 фунти. Поради неутралниот дијазн и класични комбинации на бои одлично се вклопува во секој ентериер.

Пронајдете не на следниве мрежи: